Do czego możesz wykorzystać folię lustrzaną?

Do czego możesz wykorzystać folię lustrzaną?

Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać folię lustrzaną? Jesteś więc we właściwym miejscu. Spróbujemy przedstawić Ci wszystkie mity i tajemnice związane z tym produktem. Folia lustrzana nie ma przed nami żadnych tajemnic, zatem nie musi mieć ich również przed Tobą!

W tym materiale skupimy się na wykorzystaniu folii lustrzanej w nieruchomościach, ponieważ jest to jej najpopularniejsze zastosowanie – zarówno w obiektach prywatnych, jak i firmowych. Pamiętaj jednak, że z powodzeniem możesz ją stosować m.in. do oklejania swojego wyposażenia, np. obudowy do wzmacniacza itp. Kreatywność zapewni Ci zaskakujące rezultaty. Korzystaj więc z pokładów własnej pomysłowości w realizacji projektów. 

Zastosowanie folii lustrzanej jako nieszablonowego lustra

Design mieszkania, domu i biura ma ogromny wpływ na samopoczucie lokatorów lub osób trzecich, które mają okazję w nich przebywać. Nie każdy z kolei może pochwalić się imponującą przestrzenią, która bez wątpienia ma pozytywny wpływ na nastrój lokatorów, pracowników lub gości. Warto w takich miejscach wykorzystywać lustra, które optycznie powiększą i rozświetlą pomieszczenia.

Nie możesz pozwolić sobie na to, by wieszać lustra o nieprzeciętnych rozmiarach (np. ze względów konstrukcji ścian i obecności płyt gips-kartonowych) lub ustawiać propozycje wolnostojące? Rozwiązaniem może być folia lustrzana lub folia wenecka wewnętrzna, które odpowiednio zaaranżowane i przyklejone z dbałością o najdrobniejsze detale (przez doświadczonych ekspertów), perfekcyjnie spełnią swoje zadanie.

Lustro weneckie, czyli maksimum prywatności

Lustra weneckie tworzone przy pomocy folii lustrzanej to niezwykle popularne rozwiązanie w innowacyjnych biurowcach na całym świecie. Dzięki temu pracownicy i specjaliści mogą czuć się komfortowo (zwłaszcza na dolnych częściach obiektu, które widać z ulic i chodników). Tajemniczość powoduje również wzrost zainteresowania przechodniów. Nie zapominaj jednak o tym, że zastosowanie folii lustrzanej sprawdzi się także w domach i mieszkaniach prywatnych. 

Przeszklone ściany nie muszą wcale oznaczać braku prywatności. Nie potrzebujesz także stale zasłoniętych rolet, zasłon lub żaluzji. W ciągu dnia folia lustrzana będzie odbijać niemal wszystko, zapewniając Ci maksimum satysfakcji. Dopiero wieczorami, gdy źródła światła będzie dochodzić od wewnątrz mieszkania, a nie z dworu, warto dla własnego komfortu zasłonić okna.

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu dzięki wykorzystaniu folii lustrzanej

Przeszklone ściany są w ostatnich latach bardzo popularne. Jest to nowoczesny styl, który prezentuje się w sposób imponujący. Nic więc dziwnego, że osoby inwestujące w nieruchomość (niezależnie, czy chodzi o dom, lokal, czy mieszkanie w nowoczesnym budynku), chętnie wybierają takie rozwiązania. Nie trzeba być jednak ekspertem, by wiedzieć, że w okresie letnim, szklane ściany mają również wady. Promieniowanie UV może negatywnie oddziaływać na nas i nasze wyposażenie, a temperatura wewnątrz pomieszczeń będzie dużo wyższa niż normalnie. 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wykorzystanie folii lustrzanej jest w stanie rozwiązać Twój problem w szybki sposób? Jak? Wysokiej klasy folia (dostępna m.in. w Fabermedia) odbija większość padających promieni słonecznych, w tym zatrzymując aż 99% promieniowania UV i aż 80% ciepła słonecznego. 

Co to znaczy dla lokatorów? Że ich dobytek (głównie stan warstwy zewnętrznej) jest bezpieczny, a wysokie temperatury powodowane promieniowaniem słonecznym nie będą wymuszać na Tobie inwestycji w mocną i wydajną klimatyzację – która będzie działać każdego dnia na pełnych obrotach. Brzmi atrakcyjnie? Mamy nadzieję, że tak.

UWAGA! Czasem możemy zauważyć na ulicach miast auta oklejone folią lustrzaną (zarówno srebrną, jak i złotą). Odradzamy takie praktyki. Mogą one stanowić zagrożenie na drodze, ponieważ odbijane promienie słoneczne są w stanie razić i oślepiać innych uczestników ruchu drogowego.