Warto zobaczyć

Folie Szablonowe

Wytrzymałe folie szablonowe

Specjalne folie PVC służące do przygotowywania szablonów, dzięki klejowi niepermanentnemu oraz odpowiednio dobranym parametrom technicznym ułatwiają malowanie, oraz piaskowanie.

Czym różni się folia szablonowa do piaskowania lub folia szablonowa do malowania od jakiejkolwiek innej, z której przecież także można wyciąć szablon?

Folia szablonowa do malowania

W przypadku folii do szablonów malarskich chodzi o klej. Zwłaszcza gdy w użyciu będą farby rozpuszczalnikowe. Głównym zadaniem szablonu jest nie pozostawić po sobie klejowych śladów. Taką gwarancję daje folia szablonowa do malowania. Jest niestety produktem jednorazowego użytku. Zapewnia jednak komfort pracy i pewność, że na finale nie czeka wykonawcy niemiła niespodzianka.

Folia szablonowa do piaskowania

W przypadku piaskowania sprawa zdaje się bardziej oczywista. Tu rolę gra grubość materiału szablonowego, która wynosi 200-600 micr. Podczas gdy folie do wycinania grafiki to średnio 50-100 micr.

Cieńsze wersje używane są do piaskowania na szkle, ceramice i innych materiałach, gdzie piaskuje się płytko. Do głębszej obróbki stosuje się folie szablonowe grubsze, bardziej wytrzymałe, które zdołają skutecznie uchronić pozostałą powierzchnię przed zniszczeniem.

Polecamy sprawdzić również folie znakowe i folie bezklejowe.