Warto zobaczyć

Płyty PVC Spienione

Spienione płyty PCW (PCV, PVC)

PCW / PCV spienione jest to płyta wytworzona z polichlorku winylu PVC z zastosowaniem techniki swobodnego spieniania metodą wytłaczania. Płyty mają wewnętrzną strukturę regularną, a komórki tworzywa są zamknięte i gładkie z twardą powierzchnią.

Właściwości płyt z PCV spienionego

Podstawowymi cechami, jakimi odznacza się ten produkt to: łatwość obróbki mechanicznej, wysoki poziom izolacyjności, odporność na warunki atmosferyczne, niski ciężar, bardzo niska absorpcja wody, trudno zapalność, dźwiękoszczelność, ekonomiczna obróbka mechaniczna i termiczna, tworzywo doskonałe do nadruku, lakierowania i nakładania folii.

PCW / PCV spienione to materiał wygodny w obróbce. Zalecane techniki obróbki: gięcie na gorąco, formowanie próżniowe, wiercenie, frezowanie, sztancowanie, klejenie, cięcie gilotyną i gwintowanie.

Metody zadruku: sitodruk, zadruk cyfrowy,

Spienione PCV nie nadaje się do gięcia na zimno, polerowania ogniowego i diamentem oraz cięcia laserem.

Zastosowanie płyt PCW spienionych 

W branży reklamowej płyty PCV spienione wykorzystuje się przy produkcji: szyldów i plansz, tablic informacyjnych, podłoży drukarskich, druku cyfrowego, sitodruku, zabudowy stanowisk targowych, liter i elementów przestrzennych oraz do produkcji stojaków i prezenterów.

W budownictwie tworzywo jest wykorzystywane najczęściej jako wypełnienie do stolarki drzwiowej i okiennej, jako ścianki działowe i sufity podwieszane oraz przy zabudowie sklepów i innych lokali.

Płyty tniemy na dowolny wymiar podany przez klienta mieszczący się w przedziale szerokości od 5cm do 200cm oraz długości 5cm do 300cm.


UWAGA!

Tolerancja grubości płyt +/- 10%.

Polecamy sprawdzić również płyty PCV twarde oraz płyty poliwęglanowe lite.