Warto zobaczyć

Płyty PVC Spienione

Płyty PCW (PCV, PVC) spienione

PCW / PCV spienione jest to płyta wytworzona z polichlorku winylu PVC z zastosowaniem techniki swobodnego spieniania metodą wytłaczania. Płyty mają wewnętrzna strukturę regularną, a komórki tworzywa są zamknięte i gładkie z twardą powierzchnią.

Podstawowymi cechami jakimi odznacza się ten produkt to: łatwość obróbki mechanicznej, wysoki poziom izolacyjności, odporność na warunki atmosferyczne, niski ciężar, bardzo niska absorpcja wody, trudno zapalność, dźwiękoszczelność, ekonomiczna obróbka mechaniczna i termiczna, tworzywo doskonałe do nadruku, lakierowania i nakładania folii.

PCW / PCV spienione to materiał wygodny w obróbce. Zalecane techniki obróbki: gięcie na gorąco, formowanie próżniowe, wiercenie, frezowanie, sztancowanie, klejenie, cięcie gilotyną i gwintowanie.

Metody zadruku: sitodruk, zadruk cyfrowy,

Tworzywo to nie nadaje się do gięcia na zimno, polerowania ogniowego i diamentem oraz cięcia laserem

W branży reklamowej PCV spienione wykorzystuje się przy produkcji: szyldów i plansz, tablic informacyjnych, podłoży drukarskich, druku cyfrowego, sitodruku, zabudowy stanowisk targowych, liter i elementów przestrzennych oraz do produkcji stojaków i prezenterów.

W budownictwie tworzywo jest wykorzystywane najczęściej jako wypełnienie do stolarki drzwiowej i okiennej, jako ścianki działowe i sufity podwieszane oraz przy zabudowie sklepów i innych lokali.

Płyty tniemy na dowolny wymiar podany przez klienta mieszczący się w przedziale szerokości od 5cm do 200cm oraz długości 5cm do 300cm.

UWAGA!

Tolerancja grubości płyt +/- 10%.

Aktywne filtry