Warto zobaczyć

Folie Banerowe do Druku

Wysokiej jakości folie banerowe

Folia banerowa przeznaczona jest do druku wielkoformatowego. Wykorzystuje się ją do tworzenia dużych reklam do wykorzystania na zewnątrz, a więc w trudnych warunkach. Musi być więc odporna na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, tj. podwyższoną wilgotność, wodę, śnieg, wysoką i niską temperaturę. Folie na banery różnią się wykończeniem, środkiem klejącym i zakresem zastosowania. Producenci zwracają też szczególną uwagę na temperaturę klejenia. To od warunków aplikacji w znaczącym stopniu zależy trwałość banera.

Folie banerowe PCV – czym się charakteryzują?

Folie banerowe wykonane zostały z PCV, czyli materiału, który cechuje się dużą odpornością na wpływ czynników pogodowych, ale też mechanicznych. Dzięki temu pozwala na zachowanie stosunkowo długiej trwałości gotowego produktu reklamowego. Folie PCV banerowe charakteryzują się też dużą elastycznością, co ułatwia precyzyjną aplikację nawet na niekoniecznie równych powierzchniach. Środkiem klejącym w takich foliach jest najczęściej bezbarwny poliakrylan powstały na bazie rozpuszczalnika. Ważne jest, aby był transparentny, dzięki czemu osiągniemy możliwie najwyższy poziom estetyki klejenia. Folia banerowa może być naklejana zarówno na aluminium, jak też na stali bez ryzyka niekorzystnych zmian. Zaleca się jej aplikację w temperaturze wyższej niż 8 st. Celsjusza. Ponadto należy też zwrócić uwagę na jej trwałość. W zależności od jej jakości, może wynieść od 2 do ok. 4 lat.

Różne wykończenie folii banerowych

Folie PVC banerowe mają wykończenie matowe, satynowe lub błyszczące. To od niego zależy efekt, jaki osiągniemy, dlatego warto jest wcześniej zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać już gotowy projekt. Folie banerowe przeznaczone są do krótko- i średniookresowej reklamy zewnętrznej. Szczególnie dobrze sprawdzą się przy reklamie, która wyróżnia się intensywnymi i wyrazistymi kolorami. Folia przeznaczona jest do druku solwentowego. W naszym sklepie znajdą Państwo również inne folie, takie jak folie ploterowe czy folie welurowe.