Folie Okienne

Stosowana jest zarówno we wnętrzach mieszkań i budynkach użytku publicznego, jak też przy okazji zmiany wyglądu samochodu. Folie okienne mają różne zastosowania, w tym przede wszystkim przeznaczone są do celów dekoracyjnych. W mieszkaniach niekiedy są alternatywą dla zasłon i firanek, z kolei w samochodach można przy ich pomocy przyciemnić szyby, co wpływa na komfort jazdy, ale również zapewnia większą prywatność np. podczas postoju.

Folie samoprzylepne okienne

Folie samoprzylepne na okno wykonane są z poliestru lub PVC. Chronią przed promieniowaniem słonecznym i wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Tym samym ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń i mają wpływ na intymność mieszkańców. Wyróżnić możemy kilka rodzajów folii. Którą wybrać w zależności od celu, w jakim chcesz okleić okno w swoim mieszkaniu, biurze lub samochodzie?

Folia dekoracyjna

W celach ozdobnych używamy folii bezbarwnej z matowym wykończeniem bądź kolorowej. Folia okienna dekoracyjna stosowana jest w celach estetycznych, ale dodatkowo chroni przed promieniowaniem słonecznym, a w przypadku rozbicia szyby utrzymuje potłuczone szkło, które nie rozpryskuje się po pomieszczeniu.

Folia mrożona

To przezroczysta folia wykonana z PVC z dodatkiem plastyfikatorów polimerowych, co nadaje jej równomiernego zabarwienia nawet przy świetle przechodzącym i odbitym. Folia mrożona stosowana jest również do celów dekoracyjnych. Można ją wykorzystać zarówno na oknach, jak też witrynach. Wśród nich wyróżniamy folie szronione, folie mleczne, a także pozwalające uzyskać efekt piaskowania, polerowania lub wytrawienia.

Dlaczego warto zdecydować się na folie okienne? Zmieniają charakter wnętrza, nadając świeżości aranżacji. Ponadto zapewniają dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym i tym samym gwałtownym wzrostem temperatury podczas upałów. Zwiększają również poczucie prywatności i intymności.

Polecamy sprawdzić również folie ploterowe oraz folie samochodowe.