Warto zobaczyć

Folie Wylewane do Druku

Folie wylewane tworzą jedną z trzech podstawowych grup folii wykorzystywanych do tworzenia materiałów reklamowych. Ich największą zaletą jest bardzo duża plastyczność oraz elastyczność, dlatego można je wykorzystywać do wszystkich rodzajów powierzchni, nie tylko płaskich, ale też profilowanych, pofałdowanych i nitowanych. Folie wylewane mają długą trwałość, są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Dzięki takim właściwościom można je aplikować na powierzchnie zewnętrzne. Ich główne przeznaczenie to oklejanie pojazdów. Wszystko dzięki ich doskonałym parametrom rozciągania i długookresowości.

Właściwości i zastosowanie folii wylewanych

Folia wylewana wykazuje trwałość do ok. 10 lat. To długi okres, który może być jednak krótszy w przypadku wyboru złej jakości folii i kleju. Dzięki najlepszym klejom można stosować folie wylewane przy najbardziej skomplikowanych projektach, jak pełno powierzchniowe oklejanie samochodów czy też trwałych grafik identyfikacyjnych i korporacyjnych. Niektóre folie wylewane dla łatwości aplikacji mają dodatkowo kleje permanentne, które cechują się opóźnioną adhezją. Dzięki zastosowaniu kleju kanalikowego Air Flow, z łatwością unikniemy ryzyka powstawania pęcherzyków powietrza. Folie występują w szerokiej palecie kolorów. Producenci wciąż zaskakują nas swoimi pomysłami, chcąc zaoferować coś nowego i mało spotykanego, jak też skutecznie odwzorowywać aktualne trendy. Folia wylewana ma też różne wykończenia, jak: mat, połysk czy wykończenie perłowe.

Folia wylewana: cena warta doskonałej jakości

Folie wylewane są nie tylko wykorzystywane do aplikacji na samochody, ale też inne powierzchnie reklamowe, przede wszystkim zewnętrzne. Dodatkowo zaleca się zalaminowanie zadruku laminatem wylewanym, który wykazuje się tymi samymi właściwościami co folie wylewane. Cena foli zależna jest przede wszystkim od długości rolki, szerokości, grubości, trwałości, obecności kleju oraz wykończenia i koloru. Sprawdź także inne folie dostępne w ofercie naszego sklepu, takie jak folie polimerowe czy folie adhezyjne.