Warto zobaczyć

Materiały Transferowe

Wysokiej jakości materiały transferowe

Materiały transferowe przeznaczone są do przenoszenia wyciętej grafiki zarówno w folii matowej, jak i błyszczącej na docelowe podłoże.

Materiały transferowe to 3 grupy produktów:

  • papier
  • folia bez papierowego podkładu
  • folia na papierze podkładowym

Dwa pierwsze występują w rolkach o zróżnicowanych szerokościach, co pozwala dobrać wymiar do transferowanych elementów. Folia z podkładem daje natomiast możliwość dowolnego docinania wg potrzeb.

Cechą wspólną wszystkich transferów jest klej słabszy niż na foliach ploterowych, co pozwala na swobodne przenoszenie wyciętej grafiki w całości na właściwe miejsce.

Folia i papier transferowy

Papier transferowy dobrze zdaje egzamin w klejeniu metodą „na mokro", bowiem nasiąknięty wodą stosunkowo łatwo daje się usunąć. Nieźle znosi podróże, gdy elementy przygotowane w pracowni i zatransferowane roluje się i wysyła bądź przewozi do miejsca gdzie zostaną użyte. Wadą papieru transferowego jest brak transparentności niezbędnej tam, gdzie trzeba coś dokładnie wpasować. Tu zachodzi konieczność użycia folii transferowej. Obie jej wersje są przezroczyste. Różnica jest taka, że ta bez podkładu jest z założenia do jednorazowego użytku. Natomiast folia transferowa na papierowym podkładzie daje się stosować do momentu, w którym przestaje spełniać swoją funkcję.

Wszystkie szerokości rolek są dostępne po kliknięciu na wybrany produkt.

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi kategoriami w naszym sklepie, gdzie znajdą Państwo folie banerowe oraz folie magnetyczne.