Taśmy i Błony Klejące

Błony i taśmy klejące

Proste i szybkie klejenie! Błony klejące i taśmy klejące przeznaczone są do łączenia ze sobą dwóch elementów. Doskonale sprawdzają się przy klejeniu takich tworzyw jak: papier, pianka, tektura, metal, drewno, folia w poligrafii, tkanina i szkło. W naszej ofercie dostępna jest błona i folia dwustronnie klejąca ze środkiem klejącym w postaci poliakrylanu na bazie wody i kleju akrylanowego modyfikowanego. Różnią się szerokością, zatem z łatwością dostosujesz je do wykonywanych prac.

Taśmy klejące – cechy

Akrylowe taśmy klejące sprzyjają mocnym i trwałym połączeniom. Wykazują wysoką odporność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak np. promieniowanie słoneczne. Zapewniają jednolitą linię połączenia, są odporne na chemikalia i wysoką temperaturę. Gwarantują niewidoczne połączenia (dotyczy taśm przezroczystych) i tym samym estetyczny wygląd. Materiałem kryjącym jest folia PP, a zastosowany w nich środek klejący to klej akrylanowy modyfikowany. Taśmy klejące cechują się dużą siłą sklejania, co przekłada się na długą trwałość, a także eliminuje konieczność korzystania z mechanicznych metod łączenia. Jest łatwa w stosowaniu, wyróżnia się wszechstronnym przeznaczeniem i wysoką efektywnością. W sprzedaży folia dwustronnie klejąca dostępna jest w postaci wygodnej rolki.

Błony klejące – cechy

Błona klejowa dwustronnie klejąca jest odporna na rozpuszczalniki, wysoką temperaturę oraz promieniowanie UV. W ofercie naszego sklepu dostępna jest błona dwustronnie klejąca powlekana papierem silikonowym. Łatwo się ją aplikuje, jest mocna i trwała. Jest alternatywą dla kleju, a jej ogromną zaletą jest to, że nie nasącza przyklejanej powierzchni. Ma wszechstronne zastosowanie, można ją używać do łączenia różnych materiałów.

Pamiętaj, że podczas aplikacji taśmy i błony, należy wcześniej oczyścić powierzchnię, ja którą będzie klejona. Powinna być ona wolna od kurzu, zanieczyszczeń i smarów. W przeciwnym razie mogłoby to niekorzystnie wpłynąć zarówno na estetykę, jak również siłę i skuteczność klejenia.

Sprawdź również rakle do folii oraz noże do plotera, dostępne w naszej ofercie.