Warto zobaczyć

Oracal 8500

Folia ploterowa Oracal 8500 Translucent

Półprzeźroczysta, przeznaczona do podświetleń specjalna folia PVC Oracal 8500 o równomiernym zabarwieniu przy świetle odbitym i przechodzącym. Zmniejszony połysk powierzchniowy folii zapobiega powstawaniu niepożądanych refleksów.

Folia translucentna jest jednym z materiałów, który znalazł zastosowanie w wykonywaniu reklam świetlnych i różnego rodzaju podświetleń. To prosty sposób na efektowną oraz przyciągającą uwagę reklamę, którą można następnie wykorzystać zarówno w przestrzeni miejskiej, jak też w budynku, np. w biurze, centrum handlowym, restauracji, sklepie czy nawet podczas targów, wystaw i eventów. Folia Oracal 8500 dostępna jest w różnych wariantach, w szerokiej palecie barw, co pozwala na wykonanie praktycznie każdej grafiki o mniej i bardziej skomplikowanym wzorze. Oracal 8500 Translucent dzięki swoim właściwościom i cechom ma też inne zastosowania.

Właściwości Oracal 8500 Translucent

Jest to folia polimerowa kasetonowa PCV, posiadająca samoprzylepną powierzchnię, dzięki czemu jest łatwa w użyciu. Ma grubość 80 µm, co przekłada się na jej trwałość, wytrzymałość, ale też skuteczność w tworzeniu estetycznych grafik. Występuje w kilkudziesięciu różnych kolorach, wśród których są odcienie neonowe, żywe i wyraziste, jak i delikatne, subtelne, o łagodnym charakterze. Folia Oracal 8500 charakteryzuje się klasą palności B1 oraz wysoką odpornością na niekorzystny wpływ promieni UV. Kolory nie tracą swojej intensywności, nie blakną i się nie odbarwiają, a reklama zachowuje swój pierwotny wygląd przez długi czas. Folia translucentna wyróżnia się ponadto równomiernym zabarwieniem przy świetle przechodzącym i odbitym. Nie powstają też niepożądane refleksy, co jest uwarunkowane zmniejszonym połyskiem folii.

Zastosowanie folii translucentnej Oracal 8500

Folia translucentna jest wykorzystywana przy tworzeniu różnego rodzaju reklam świetlnych. Sprawdza się ponadto przy podświetleniach szklanych powierzchni, które są wykonane ze szkła akrylowego. Nadaje się również do translucentnych materiałów banerowych. Jest też dobrym materiałem do obróbki na ploterach tnących. Folie mogą być naklejane na sucho i mokro, przy czym nie przebija białe zabarwienie kleju. Reklama świetlna z wykorzystaniem folii translucentnej Oracal 8500 cieszy się wysoką skutecznością.

Dane techniczne:

  • Szerokość rolki: 100cm.
  • Wykończenie powierzchni: Mat
  • Cena za 1mb

Polecamy sprawdzić również folie transparentne oraz folie monomeryczne.